Регионална бокс лига: Металац – Лозница 10-6

Во последната средба од третото коло на Регионалната бокс лига екипата Лазаревац/Металац славеше со 10-6 проти Лозница.

Средбата се одржа вчера во Ваљево, а преостанатите две минатиот викенд.

Трето коло:

Пинк Пантер – Сесвете 4-12

Лазаревац – Лозница 10-6

Војводина/Спартак – Радник 12-4

Славија беше слободна

Табела

1.Сесвете                            6

2.Радник                            4

3.Војводина/Спартак   4

4.Лозница                         2

5.Лазаревац/Металац   2

6.Пинк Пантер                0

7.Славија                          0

Ipon.mk/В.Д.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО