Претседателот му поклони џип „тојота“ на шампионот Садулаев

Првиот човек на Република Ингушетија, Јунус-Бек Јевркуров му подари на шампионот на Русија во борење во слободен стил за 2017 година џип „тојота ленд крузер 200“. Познатиот спортист ова го објави на Инстаграм, пофалувајќи се со новиот железен коњ со црна боја.

„Сакам да ја изразам мојата благодарност до раководителот на Република Ингушетија, Јунус-Бек Јевкуров за добро спроведениот шампионатот на Русија, за еден незаборавен и вреден подарок. Ви посакувам многу здравје, среќа и долг живот“- напиша фотографија борачот.

Да потсетиме дека Абдулрашид Садулаев го освои златото во категоријата до 97 кг. Во финалната борба го доби Осетиецот Владислав Бајцев (8-7).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО