Поранешната на Рико Верховен се откажа од неговото име (ФОТО)

Поранешната девојка на Рико Верховен и мајка на неговите три деца, Џеки, е решена да ги прекине сите врски со него.

Двојката не е заедно повеќе од една година, се разделија по 13-годишна врска и три деца. Рико и Џеки никогаш не се венчаа, но таа сепак го зеде неговото презиме на некој начин, како и салата ги носи неговите иницијали „РВ“.

Се чини дека ова создава непријатности за поранешната партнерка на ѕвездата и таа е решена да го смени своето презиме.

„Патем, мојата спортска сала се вика РВспортс. Ова е мојата сала. Јас само треба да го сменам името затоа што создава забуна. Разбирливо е. Промената на името доаѓа“, рече Џеки во објава на Инстаграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО