Пол Погба тренира бразилско џиу џицу со Бернардо Фарија!

juventus

Ѕвездата на италијанскиот фудбалски тим – Јувентус, изгледа од време на време го „изневрува“ фудбалот. Репрезентативецот на Франција го „го зграбал“ со полни раце од блиску четирикратниот светски шампион во бразилско џиу џицу – Бернардо Фарија.

Pogba so trenerot

Еве што имаше да каже за ентузијастичкиот ученик кон крајот на приватниот час:

„Денес имав чест да одржам час на еден од најдобрите фудбалери во целиот свет! Погба од репрезентацијата на Франција. Направивме одличен тренинг, а тој е неверојатен човек“ !

Pogba Juve

Освен што е светски шампион во својата категорија, исто така тој е првак и во апсолутна во 2015 година, Фарија е исклучително украсен натпреварувач со широко резиме во борбениот спорт.

Fari

Добитник е на титули од најсилните турнири на глобално ниво, кои го вклучуваат Светското првенство, Пан Американскиот турнир и Европското првенство, каде што секоја година се натпреваруваат најдобрите од најдобрите за златото.

Бернардо Фарија тренира и предава во академијата на еден од најголемите спортисти во светот за бразилско џиу џицу – Марсело Гарсија, кој, пак, се наоѓа на едно од „најжешките“ места за БДД и граплинг на светската сцена – Њујорк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО