Пол Крег и Брендан Ален го предводат УФЦ Вегас 82

Навивачите на ММА ќе бидат сведоци на неверојатна борба оваа есен, откако УФЦ го објави главниот настан на 18 ноември, спротивставувајќи ги Пол Крег против Брендан Ален.

Интригантната пресметка во средна категорија меѓу Брендан Ален (22-5) и Пол Крег (17-6-1) ќе биде главен настан на УФЦ Апкес фајт најт во Лас Вегас.

Ален е во серија од пет натпревари, а четири од нив завршуваат пред последниот удар во гонгот. Годинава ги откажа Андре Мунир и Бруно Силва. Крег, кој исто така е маестрален граплер, дебитираше со 84 килограми на последното издание на УФЦ во Лондон. Потоа во втората рунда го нокаутира Андре Муниз. Така Шкотланѓанецот излезе од серијата од два последователни порази.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО