Погледнете ја борбата за бронзата на Магомедов на ЕП (ВИДЕО)

Погледнете ја борбата на Ахмад Магомедов во која освои бронзен медал на Европското првенство за сениори во Загреб, Хрватска. Магомедов го совлада Арман Авагјан од Ерменија со 7-4.  

Ова е прв медал за Македонија на ЕП во Загреб.

Европско првенство резултати:

Мажи-слободен стил
79 кг Ахмад Магомедов – Станислав Новац (Молдавија) 8-0
79 кг Ахмад Магомедов – Георгиос Кугиумцидис (Грција) 3-5
Реапсаж
79 кг Ахмад Магомедов – Габриел Рамос (Шпанија) 10-0
За бронза
79 кг Ахмад Магомедов –Арман Авагјан (Ерменија) 7-4

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО