Победа на Аземи, пораз на Алпај Демиров на Јуниорскиот куп во Врбас (ВИДЕО)

Победа и пораз за нашите боксери на 2.Јуниорски национален куп во Врбас, Србија. Адријан Аземи забележа тесна победа од 3-2, а Алпај Демиров е поразен со едногласна одлука од 0-5.

Аземи се пласира во полуфиналето и обезбеди најмалку борнзен медал на овој силен турнир.

Елес Асанов (-52 кг) – Александар Фредриксон (Шведска)
Илхан Озмен (-54 кг) – Кевин Бом (Шведска)
Алпај Демиров (-60 кг) – Брион Каротерс (САД) 0-5 (27-30, 27-30, 27-30, 27-30, 27-30)
Ајхан Озмен (-60 кг) – Лука Непергача (Србија)
Трајче Илиоски (-63 кг) – Торенс Џејден (Велс)
Адријан Аземи (+80 кг) – Ахмад Ахмадов (Азербејџан) 3-2 (28-29, 29-28, 30-27, 27-30, 29-28)

Вечрва настапуваат другите наши боксери.

Турнирот кој е во календарот на ЕУБЦ и настапуваат 173 боксери од 21 држава од Европа во машка (125) и женска конкуренција (48).

https://youtu.be/Wy2uNRM2Cak

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО