Пет медали за младите таеквондо надежи на Бутел на „Елит опен“ во Србија

Пет медали за младите надежи на Таеквондо клубот Бутел од Меѓународниот турнир „Елит опен“ во Србија.

Сребрен медал освои Сечо Хасан, а со бронзи се закитија Никола Кекеновски, Теодор Стојановски, Мила Петров и Ведрана Тунески.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО