Пешко и Адили на Медитеранското првенство во Шпанија!

Adil Adili

Македонските млади борачи Кристијан Пешко (-66 кг) во грчко-римски и Адил Адили (-61) во слободен стил викендов ќе настапат на Медитеранското првенство во Мадрид, Шпанија, за кадети и сениори. Хамди Адили ќе ги води нашите репрезентативци на Првенството.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО