Печпаномрунг ја одбрани титулата на Глори (ВИДЕО)

Печпаномрунг Киатмоокао во Хјустон прв пат ја одбрани титулата на Глори во перолесна категорија.

Најмладиот првак на Глори со едногласнаа одлука на судиите по втор пат го победи Украинецот Сергеј Адамчук.

Џејсон Вилнис со лоу кикови во третата рунда го заврши Американецот Јакоб Родригез.

Глори 63:
Печпаномрунг Киатмоокао – Сергеј Адамчук (едногласна одлука на судиите, 50-45 x3)
Трој Џонс – Омари Бојд (едногласна одлука на судиите, 30-27 х3)
Ричард Абрахам – Чарлс Родригез (едногласна одлука на судиите, 29-28, 29-28, 30-27)
Веншенг Жанг – Лорант-Нелсон (поделена одлука на судиите, 27-28, 29-27, 29-27)
Аса Тен Поу – Нејт Ричардсон (едногласна одлука на судиите, 30-26 x 3)
Џејсон Вилнис – Јакоб Родригез (ТКО, Т3)
Бејли Сугден –Кваде Таранаки (едногласна одлука на судиите, 30-27 x3)
Деморео Денис – Џејмс Чепмен (TKO, Р2)

https://www.youtube.com/watch?v=Mwl9107s2vY

https://www.facebook.com/GLORYSportsInternationalOfficial/videos/1896657510446326/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО