Ковалев и Алварез подготвени за реваншот (ВИДЕО)

Елејдер Алварез (24-0, 12 КО) и Сергеј Ковалев (32-3-1, 28 КО) го одработија мерењето за реваншот во Фриско во Тексас.

Во првата борба во август минатата година, 34-годишниот Колумбиец во Атлантик Сити ги нокаутира Русинот во седмата рунда и му го зеде ВБО појасот светскиот шампион во полутешка категорија.

Ковалев во овој меч ќе се по трет пат да стане светски шампион во категоријата до 79,4 фунти.

На мерењете имаше 78,9, а Алварез 79,2 килограми.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО