Објавија промо видео за УФЦ 300

Пред големиот настан на УФЦ 300 во Лас Вегас следниот месец, промоцијата објави ново промо видео пред настанот. Новата промоција за УФЦ 300 содржи збир на борби од соништата кои никогаш не се случиле. Навивачите ја забележаа и неуспешната пресметка меѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон, која не успеа 5 пати и никогаш не се случи.

Враќајќи се на големите ППГ вечери со УФЦ 300, промоцијата содржи 3 шампионски борби на главната карта. Вечерта е насловена со борба за титулата во полутешка категорија. Алекс Переира ќе ја брани титулата против Џамхал ​​Хил. Во коглавната борба Вејли Жанг ќе ја брани титулата во сламка категорија против Јанг Ксијаонан.

Џастин Гејџи ќе ја брани титулата БМФ против Макс Холовеј. Еве што не очекува:

Главна карта
Алекс Переира (в) – Хил Џамахал
Жанг Вејли (в) – Јан Сјаонан
Џастин Гејџи (в) – Макс Холовеј
Чарлс Оливеира – Арман Царукјан
Бо Никал – Коди Брундејџ

Прелиминарни
Јиржи Прохаска – Александар Ракиќ
Калвин Катар – Алџамејн Стерлинг
Холи Холм – Кајла Харисон
Содик Јусуф – Диего Лопез
Џалин Тарнер – Ренато Моикано
Џесика Андраде – Марина Родригез
Боби Грин – Џим Милер
Дејвсон Фигуердо – Коди Гарбрант

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО