Објавен официјалниот плакат за УФЦ 254

УФЦ го објави официјалниот плакат за претстојниот настан УФЦ 254.

Настанот ќе се одржи на 24 октомври во Абу Даби, а главната борба ќе биде мечот меѓу шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов и привремениот првак Џастин Гејџи.

https://www.instagram.com/p/CFuwKO0px90/?utm_source=ig_embed

Нурмагомедов ќе влезе во октагон со перфектен скор 28-0 остварен над многу силни имиња.

Гејџи, пак, победи многумина од најдобрите борци во категоријата, од кои последниот беше Тони Фергусон.

Во втората борба по важност е помеѓу поранешниот шампион Роберт Витакер и Џаред Канониер. Доколку Канониер победи, најверојатно, ќе добие меч за титулата во средна категорија против шампионот Израел Адесања.

Покрај нив на УФЦ 254 ќе видиме борба меѓу Александар Волков и Волт Харис, како и дуел на Рафаел дош Ањош и Ислам Махачев.

УФЦ 254:
Хабиб Нурмагомедов – Џастин Гејџи
Роберт Витакер – Џаред Канониер
Александар Волков – Волт Харис
Ислам Махачев – Рафаел дош Ањош
Синтија Калвило – Лорен Марфи
Магомед Анкалаев – Јон Кутлеба

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО