Нов успех на каратистите на Лескаровски – освоени 5 медали во Швајцарската карате лига

Каратистите на Кашивакан на сенсеи Борче Лескаровски се закитија со пет медали во 2.коло на Швајцарската карате лига што се одржа во Бургдорф, од кои 1 сребрен и 4 бронзени.

Медалите ги освоија:

Рафаел Контрерас – сребрен, кадети – 57 кг
Алина Курти – бронзен, кадети – 61 кг
Лија Гама Тилјо – бронзен, кадети -54 кг
Тансел Цихан – бронзен, јуниори -55 кг
Сахин Цихан – бронзен, јуниори -55 кг

КК Кашивакан настапи со 9 натпреварувачи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО