Норман Парк победи борец во тешка категорија во мини кафез (ВИДЕО)

Поранешниот борец на УФЦ, Норман Парк, победи со технички нокаут борец во тешка категорија на ММА гала вечерта во Краков, Полска.

Ирецот, кој беше непоразен во своите први пет меча во УФЦ, одржа борба во кафез од 9 квадратни метри против Полјакот Пјотр Шелинг на настанот Фејм ММА 14.

Во првиот дел од средбата Парк стигна до ТКО по граунд и паунд:

Парк исто така се натпреваруваше за Absolute Championship Akhmat, KSW, и победи во реалното шоу на UFC The Ultimate Fighter: The Smashes во 2012 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО