Андерсон Силва доминираше против Бруно Мачадо во демонстративниот меч (ВИДЕО)

Големата ММА легенда Андерсон Силва се врати во рингот.

47-годишниот Силва покажа дека се уште може да го направи тоа и покрај неговата возраст. „Пајакот“ се соочи со својот сонародник Бруно Мачадо. Тие двајца во Абу Даби направија шоу кое траеше 8 рунди.

Андерсон водеше во секоја рунда и продолжи да се забавува. Силва притисна и го удри Мачадо, кој не беше многу агресивен. Најинтересното на настанот дојде на крајот од 5.рунда.

Силва и Мачадо се вжештија во разамената на удари, кои продолжија и по завршувањето на рундата. Десното кроше на Силва го доведе Мачадо во нокдаун по гонгот. Судијата почна да одбројува, а Мачадо стана и остана во борбата.

Андерсон продолжи да води во следните рунди. По завршувањето на 8-те рунди, настанот заврши и не беше прогласен победник. Без сомнение, Силва победи во сите рунди на овој меч.

На крајот Мачадо и Силва се поклонија и се прегрнаа. Андерсон рече дека планира да учествува на турнири во џиу-џицу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MMA Void (@void.mma)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A.D. (Ay-Dro-Et) (@adroittalks)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО