Ники Холцкен со нокаут стигна до 12 боксерска победа (ВИДЕО)

Ники Холцкен (12-0, 9 КО) и понатаму е непоразен во професионалниот бокс.

Поранешниот шампион на Глори во својата сала во холандскиот Хелмонд стигна до 12 победа со нокутирајќи го со серија на удари во третата рунда Германецот Царги Ермис (19-11-2, 6 КО). Ова му беше девета победа со прекин.

https://youtu.be/knz64bGH9E0

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО