Нгану со еден удар буквално го катапултира тимскиот колега (ВИДЕО)

Веднаш по победата против Жуниор дош Сантос, Френсис Нагану ја посети Екстрем кутур салата во Лас Вегас, каде што се подготвуваше за борбата. Во многу опуштена атмосфера, одработи лоу кик на фокусерот кој го држеше тимски колега.

Единствениот проблем е во тоа што неговиот соборец Дон Делакаруз брец во мува категорија. Но, изгледа тој самиот посакал да го доживее тоа искуство. Нгану објави видео од тој удар на својот Твитер профил со коментар:

„Бог ми е сведок, не сакав да го пробам лоу кикот на дете“, пишува Нгану. Ударот и она што се случи по него предизвика смеа во салата, а дознавме дека Делакруз немал никакви последици.

По борбата во Минеаполис, Нагну отпатува за Лас Вегас, каде што ќе учествува на Меѓународната борбена недела и навивачите ќе имаат можност да се запознаат со тешкашот на УФЦ и најверојатно иден предизвикувач. Се надеваме дека никој нема да сака да го држи фокусеротр или да добие некоја уште поекстремна идеја.

https://twitter.com/francis_ngannou/status/1145438000752410624?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1145438000752410624%7Ctwgr%5E393039363b74776565745f6d65646961&ref_url=https%3A%2F%2Ffightsite.hr%2Fufc%2Fvideo-ngannou-jednim-udarcem-doslovno-katapultirao-timskog-kolegu%2F9063239%2F
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО