Неверојатно а можно: Мејведер ова му го купи на синот за 15-от роденден (ФОТО)

floyd232323

Најбогат спортист на денешницата не запира со неговите екстраваганции! Неодамна на својот фејсбук профил се пофали дека на својот син за петнаесеттиот роденден му купил луксузен автомобил за голф: марка „бентли“ – златна боја со сита додатна опрема, како што возат Вил Смит и Адам Сендлер.

 mayweather-car

Момците за роденденот веднаш провоизја и го овековечија првото возење. Во согласност со законите на државата Невада, синот на Флојд веќе може да почне со учи да вози автомобил. Се надеваме дека со нивниот бентли ќе останат само на теренот за голф. А кога ќе порасне за возење, може да влезе во гаража татко му, каде што го чекаат три бугати вејронс, секој во различна боја. Во секој случај, најдобро платениот спортист на светот навистина се труди да остави впечаток на пијан екстравагантен богаташ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО