Нејт Дијаз е категоричен: Конор и Чендлер нема да се борат

Нејт Дијаз има идеја за тоа кој би победил меѓу Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер, но смета дека борбата нема да се случи.

Мек Грегор и Чендлер се спротивставени тренери во 31-та сезона на Ултимејт фајтер. Иако постои одредена тензија меѓу нив, многумина се прашуваат дали борбата некогаш ќе се случи. Размислете за Дијаз, еден од скептиците.

Нејт Дијаз неодамна зборуваше за Мирор фајтинг и даде свое предвидување за борбата Мек Грегор против Чендлер, борба за која верува дека нема да се случи.

„Чендлер е кул човек, но нема да победи“, рече Дијаз. „Мислам дека нема да се борат. Мислам дека овие момци нема да се борат. Мислите ли дека ќе се борта? Дали некој мисли дека ќе се пресметаат? Конор против Чендлер. Тие нема да се борат“.

Уште кога Мек Грегор и Чендлер беа спомнувани за реалното шоу ТУФ 31, родениот борец Стоктон го отфрли тоа, иако работите се завршија.

„Да, знам, но мислам дека нема да се борат“, рече Дијаз. „Нема договор за борба. Тие само сакаат да најдат некој против кого ќе го стават Конор за да го има на телевизија“.

Дијаз во продолжение откри со кого мисли дека Мек Грегор треба да го сподели октагонот.

„Мислам дека Конор и Џастин Гејџи треба да се борат“, рече Дијаз. „Мислам дека тоа веројатно ќе биде неговиот следен противник. Гејџи може да биде многу кул, но тоа само покажува колку е заглавен.

Мек Грегор допрва треба повторно да влезе во програмата за тестирање на УСАДА. „Озлогласениот“ всушност го пропушти рокот да се квалификува за борба оваа година. Сепак, гласините за потенцијална борба во декември продолжуваат да се појавуваат.

Што се однесува до Дијаз, тој на 5 август ќе го дели боксерскиот ринг со ѕвездата на социјалните мрежи Џејк Пол. Двајцата ќе се соочат во Американ ерлајнс центарот во Далас, Тексас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО