Навивачи бегаа по пукотници за време на бокс меч во Њујорк (ВИДЕО)

Спектаклот меѓу Џервонтa Дејвис и Роланд Ромеро заврши со техничкио нокаут на Дејвис, а по натпреварот следеше голема паника затоа што во салата се слушнаа пукотници.

Дојава на обезбедувањето дека некој пукал со огнено оружје во салата предизвика стампедо на трибините, па луѓето се обидуваа побрзо да стигнат до излезот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО