Хавиер Мендоса го нокаутираше Фуентес

Havier Mendosa

Шампионот на Mеѓународната боксерска федерација (ИБФ) во категорија лесно-мува Хавиер Мендоза (Мексико) го ​​нокаутира поранешниот кандидат за светската круна Маурисио Фуентес. Појасот не беше доделен. Средбата се одржа во Тихуана ( Мексико)​​. Мендоза го прати ривалот во два нокдауна во секундата пред Фуентес да се качи на рингот и да го прекине мечот. Тоа беше 23 -та победа (19 со нокау ) за шампионот, кој има 2 порази и 1 нерешена. Подоцна, во текот на годината, Мексиканецот ќе ја има првата одбрана на титулата против Милан Мелинда.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО