Боксерскиот шампион го откачи раперот Џеј Зи! (ВИДЕО)

Dej zi i Bjonse

Раперот Џеј Зи веќе има проблеми со менаџерската дејност преку неговата Агенција „Рок нејшн“, со која влезе и во спортот. Сопругот на пејачката Бијонсе се обидува да се пробие во боксот, но за жал направи непристоен предлог на погрешен човек. Поранешниот боксерски шампион во три различни категории Адријен Бронер, кој во 29-те натпревари досега има пораз само од Маркос Мајда, се огласи откако раперот му предложи договор за навредливите, според него само 40 милиони долари за 5 години.

                                                                                                                                      broner-leka-kategoriyaОвој Џеј може само да ми ја јаде онаа работа – избувна боксерот, кој се обидува да дојде до нова борба со Мајда или Мани Пакијао.

– Освен тоа, да не ми се фали со своите клиенти, бидејќи неговата потчинета Ријана е добра само во едно нешто – со п….та, коментираше босксерот.

Сепак, Џеј Зи не обрна внимание на нападите на Бронер, а си најде друг клиент. Раперот веќе потпиша договор со Андре Вард ( 27-0 ) и сам се пофали дека освен во бејзбол, фудбал и кошарка, веќе е и во боксерскиот бизнис.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО