Напнато на мерењето меѓу Дмитри Бивол и Жан Паскал (ВИДЕО)

49

Дмитри Бивол (14-0, 11 КО) овој викенд во Атлантик Сити по трети пат ќе ја брани титулата светски шампион на ВБА во полутешка категорија.

27-годишниот Русин во рингот влегува со поранешниот светски шампион Жан Паскал (33-5-1, 20 КО).

36-годишниот хаитско-канадски боксер кој се бореше за титулата светски шампион во суперсредна категорија имаше 79,2, а Бивол 79 килограми.

Соочувањето по мерењето стана напнато, па борците мораа да бидат раздвоени.

Bivol, Pascal Get Very Tense at Weigh-In

Bivol, Pascal Get Very Tense at Weigh-In

Geplaatst door BoxingScene.com op Vrijdag 23 november 2018

.