МВП по првиот пораз се врати со нов атрактивен нокаут (ВИДЕО)

Откако во мај беше нокаутиран од Даглас Лима во полуфиналето на Гран-при Мајкл Пејџ (14-1) се врати во Белатор во Даблин.

32-годишниот Англичанец во главниот град на Република Ирска доби полесен противник за да се опорави од првиот пораз и се врати на победите со атрактивен потег.

„Веном“ во средината на првата рунда со летечко колено го нокаутира Ирецот Ричард Кили (3-2).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО