Мохамед Али: Се чувствувам одлично!

Боксерската легенда Мохамед Али ги демантира гласините дека е во  тешка здравствена состојба.

Mohamen Ali i familiata

Боксерот пушти соопштение на твитер.
„ Не им верувајте ништо, се чувствувам одлично“- коментира Али.
Дури има и постирано фотографија на која е во друштво на две жени. На фотото 72-годишниот екс-шампион во тешка категорија изгледа доста добро.
Пред неколку дена неколку различни медиуми објавија дека Али е на смртна постела….
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО