Мила Рељиќ ќе се бори за медал Европското првенство за олимписки категории

Мила Рељиќ (-67 кг) извојува победа над Јулија Шпак од Полска со 2:0 во рунди  на Европско таеквондо првенство за сениори во олимписки категории во Талин, Естонија.

Мила првата рунда ја доби 9-5, а втората  4-3.

Следна борба е со Чехињата Петра Столбова, која е пресметка за медал.

Нашата репрезентативка на Европските игри во Полска изгуби многу тесно во 1/4 финалето од Столбова. Сега од нашиот табор се надеваат на реванш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО