Мерење за УФЦ на ЕСПН: Томпсон – Холанд (ВИДЕО)

Поминаа мерењето за настанот УФЦ на ЕСПН+ 42, кој ќе се одржи за 24 часа во Орландо, Флорида.

Во главната борба Стивен Томпсон и Кевин Холанд ќе ги одмерат силите во полусредна категорија. На вагата Томпсон се закова на 77,11 килограми, а Холанд на 77,33 килограми. Значи, нивната битка е официјална.

Во главната борба ќе гледаме и дуел во велтер категорија. Ќе се натпреваруваат Рафаел дос Анчос и Брајан Барберена. Рафаел тежеше 77,11 килограми, а Брајан се закова на 77,33 килограми.

Мет Шнел првпат падна на вагата, но потоа ја скрати косата и влезе во категоријата. Фил Роу не успеа на вагата за борбата со Нико Прајс.

Мерење:

Главна карта
Стивен Томпсон (170/ 77,11 кг.) – Кевин Холанд (170,5/77,33 кг.)
Рафаел дос Анчос (170/ 77,11 кг.) – Брајан Барберена (170,5/77,33 кг.)
Матеус Николау (126/ 57,15 кг.) – Мет Шнел (126/57,15 кг.)
Таи Туиваса (266/ 120,65 кг.) – Сергеј Павлович (255/115,66 кг.)
Џек Хермансон (186/ 84,36 кг.) – Роман Долиџе (185,5/84,14 кг.)
Ерик Андерс (186/ 84,36 кг.) – Кајл Даукаус (184,5/83,68 кг.)

Прелиминарни
Нико Прајс (170) – Фил Роу (173,5)*
Анџела Хил (115,5) – Емили Дукот (115,5)
Клеј Гвида (154,5) – Скот Холцман (155,5)
Мајкл Џонсон (156) – Марк Диакизе (155,5)
Дарен Елкинс (145) – Џонатан Пирс (146)
Аманда Рибас (125) вс. Трејси Кортез (125)
Натан Леви (156) – Џенаро Валдез (156)
Марсело Рохо (145) – Френсис Маршал (145)
Јазмин Јаурегуи (115,5) – Истела Нунес (114,5)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО