Менаџерот на Кличко:Владимир не мисли на повлекување од рингот

vladimir-klitschko-mazen

Бернд Бент, германскиот менаџер на светскиот шампион во бокс Владимир Кличко, за плановите на 38 годишниот украински боксер вели:

„Владимир Кличко сака да се боксира, ќе излегува во рингот додека тоа му го овозможува здравјето и има мотивација. Досега тој не размислувал за завршување на кариерата. Александар Поветкин покажа одличен бокс со Карлос Такама. Со своите победи Владимир и Александар се приближуваат кон реваншот мечот и го враќаат интересот за слични натпревари на навивачите од целиот свет“.

На 15 ноември во Хамбург, Германија, Владимир Кличко ќеја брани светската титула против бугарскиот боксер Кубрат Пулев .

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО