Буакав Банчамек повторно ќе се бори на 15 ноември

buakaw-por-pramuk-fight

Неделава беше објавено дека следниот дуел на познатиот мај тај натпреварувач, Буакав Банчамек (216-21-12, 56 КО) ќе се одржи на 15 ноември на турнирот „Top King World Series“, што ќе се одржи во Марсеј, Франција.

Негов ривал ќе биде австралискиот борец Стив Моксон (9-1-36 , 21 KO). Последното учество на Буакав заврши срамно. Тој сакаше да продолжи борбата по дополнителната рунда дадена од судиите, но ги обвини K-1 за црно тото .

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО