Мек Грегор вози велосипед во пустина за Мејведер

278

Ирската ѕвезда во ММА, Конор Мек Грегор, го вклучи и велосипедизмот во подготовките за мечот со американскиот боксер Флојд Мејведер.

Во пресрет на дуелот Конор го вози нелосипедот до исцрпеност во пустината Невада, за да докаже колку е издржлив.

„Оваа клима не зема заложници. Исти како мене“, се пофали се Ирецот на Твитер.