Мек Грегор фаворит во трета пресметка со Пориер

300

Конор Мек Грегор е миленик на обложувалниците во можната трилогија со Дастин Пориер. Поранешниот двоен шампион загуби со нокаут од Пориер во главниот меч на УФЦ 257 што се одржа минатиот викенд во Абу Даби. Така, тие сега имаат по една победа со нокаут, а Дана Вајт рече дека во овој случај секогаш треба да има трета борба.

Пориер е заинтересиран за реванш со Мек Грегор, кој и тој го посакува. Не е извесноо што ќе направат од УФЦ, но обложувалниците веќе ги објавија коефициентите. Мек Грегор повторно е фаворит на мечот.

Коефициент за победа на Конор Мек Грегор за победа – 1. 71 / -140 /

Коефициент за победа на Дастин Пориер – 2. 20 / +120 /