Марко Хук успешно се врати во тешка категорија (ВИДЕО)

Поранешниот светски шампион во крузер категорија Марко Хук (41-5-1, 28 КО) успешно се врати во тешка категорија.

Поранешниот предизвикувач за ВБА титулата во Минхен во главното борба на настанот на кој Петар Милас го совлада Франческо Пијанета.

33-годишниот Капетан Хук со технички нокаут во четвртата рунда го победи Јакуп Саглам (40-5, 37KO). Хук 41-годишниот Турчин првпат го собори со десен директ во средината на третата рунда. На почетокот на четвртата Саглам повторно заврши на подот, а од неговиот агол ја фрлија крпата.

https://youtu.be/woxDKIkeJxo

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО