Марина Родригез го разби лицето на Мишел Вотерсон-Гомез за шести нокаут во кариерата

Марина Родригез изгледа подготвена да ја нападне шампионката на УФЦ во сламка категорија, откако ја нокаутира Мишел Вотерсон-Гомез во втората рунда од нивната борба во Лас Вегас.

36-годишната Бразилка го разби лицето на противничката во првата рунда, кога зададе еден куп лакти и колена во главата. Таа одлично ги одбрани и нејзините обиди – за соборување, а после тоа на социјалните мрежи голем број читатели покажаа дека ова е рунда што треба да се реши 10-8, гледајќи ја одлуката со која пред една недела беше ограбена Валентина Шевченко против Алекса Грасо.

Судијата и даде медицински тајмаут на Вотерсон-Гомез триесетина секунди пред удар во гонгот, бидејќи од нејзиното лице бликаше крв, но по кратка консултација со лекарот беѓе познато дека може да продолжи.

Сепак, борбата требаше да биде прекината кога Американката падна на подот и го сврати грбот, додека беше туркана од Родригез и така и го броиме шестиот нокаут во кариерата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО