Матеуш Гамрот го победи Рафаел Физиев, а потоа го прозва Чарлс Оливеира

Неодамнешното издание на УФЦ Фајт најт со многу изненадувања, иако сите не беа пријатни, бидејќи бевме сведоци на непријатна повреда во главната борба на вечерата меѓу Рафаел Физиев и Матеуш Гамрот.

Мечот беше прекинат во средината на втората рунда, кога Азербејџанецот заработи повреда на ногата и судијата мораше да прогласи медицински нокаут.

Имено, Физиев се обиде да го удри полскиот борец, но ударот заврши во лактот на Гамрот.

Тоа беше втор пораз по ред за Рафаел, откако загуби со мнозинска одлука против Џастин Гејџи во март.

По победата, Гамрот го прозва поранешниот шампион Чарлс Оливеира кој се бори за титулата против Ислам Махачев следниот месец.

Брајс Мичел во конасловната борба го победи Дан Иге со едногласна одлука.

Резултати од УФЦ Фајт најт:

Матеуш Гамрот – Рафаел Физиев со технички нокаут (Р2, 2:03)
Брајс Мишел – Дан Иге со едногласна одлука (ЕСР)
Марина Родригез – Мишел Ватерсон-Гомез со технички нокаут (Р2, 2:42)
Брајан Битл – Еј Џеј Флечер со завршница (Р2, 4:32)
Чарлс Џорден – Рикардо Рамос со завршница (Р1, 3:12)
Мајлс Џонс – Ден Аргета со АСР
Тим Мијнс – Андре Фиљо со технички нокаут (Р3, 1:15)
Коди Брундејџ – Џејкоб Малкун со дисквалификација (Р1, 4:15)
Мохамед Усман – Џејк Колиер со ЕСР
Мизуки – Хана Голди со ЕСР
Монсерат Рендон – Тамиреш Видал со едногласна одлука (НСР)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО