Мајкл Валентин ги соблече шорцевите пред полна сала (ВИДЕО)

И тоа се случува, младиот боксер Мајкл Валентин ја продолжи победничката серија со четвртата победа во професионалната кариера. Тој го победи Деметриус Вилсон со едногласна одлука на судиите.

18-годишниот боксер по борбата најави дека ќе земе пауза од 8-9 месеци од боксот поради операција на дебелото црево. Тој откри дека цел живот има проблеми со дебелото црево, бидејќи има вродена маана со дигестивниот систем. Во рингот се бори со врекичка за колостомија. За сите кои не веруваа тој ги соблече шорцевите и се покажа пред целиот свет.

„Секогаш се борам со врекичка за колостомија. Сите кои мислите дека лажам, погледнете ме сега, еве ја“, изјави Валентин.

Овој момент можете да го видите на 46-та минута од видеото.

https://www.facebook.com/FaceFIGHTNIGHTLIVE/videos/756194074574601/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО