Мајк Тајсон: Сега сум на 100 проценти, иако не ми треба толку за да го победам Џејк Пол

На поранешниот светски шампион, 57-годишниот Мајк Тајсон, му се слошило пред два дена на лет од Мајами до Лос Анџелес.

Неговиот тим потврди дека Ајрон Мајк се чувствувал лошо кога се качил во авионот, но како што одминувало времето неговите здравствени проблеми станувале се посериозни.

Од авионот ја контактирале итната медицинска помош која била подготвена веднаш да интервенира при слетувањето на авионот.

Мајк Тајсон стапи во контакт со своите фанови преку X и рече дека ќе биде подготвен за мечот кој го договорил за 20 јули против јутјуберот Џејк Пол.

„Сега сум на 100 проценти, иако не ми треба толку за да го победам Џејк Пол“, напиша боксерската легенда во објавата.

Ајрон Мајк веќе подолго време има проблеми со чир на желудникот, а по лекарската интервенција состојбата му се подобри и сега се чувствува добро, соопштија од тимот на Тајсон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО