Мајк Тајсон: Некој си Канело го плаши Меси, но ќе ме натера да се вратам!

Легендарниот боксер Мајк Тајсон ја коментираше реакцијата на Сoл Алварез кој му се закани на аргентинскиот напаѓач Лионел Меси.

Актуелниот неприкосновен светски шампион во суперсредна категорија му се закани на Меси со тепачка откако Лео го згазна дресот на репрезентацијата на Мексико. Потсетуваме, по натпреварот помеѓу Аргентина и Мексико (2:0) на Светското првенство во 2022 година, Меси си размени дресови со еден од противничките играчи.

Видеото од соблекувалната потоа се појави на интернет, на кое се гледа како Лионел го фрла дресот на Мексико на подот, а потоа случајно го фрла назад. Оваа ситуација го налути Алварез кој изјави дека Меси „го избришал подот со дрес на мексиканската репрезентација и знамето на државата“.

Железниот Мајк застана во одбрана на Меси и рече дека Алварез не треба да го допира, затоа што ќе ги принуди да излезе од пензија.

„Некој по име Канело му се закануваше на Лионел Меси. Ако се осмели да го допре, ќе морам да се вратам во рингот после многу години“, напиша Тајсон на социјалните мрежи.

Минимални се шансите Алварез да му направи нешто на Меси. Многу борци и фудбалери застанаа во одбрана на ѕвездата на Аргентина. Канело изгуби многу обожаватели со своето непромислено однесување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО