Мајк Тајсон: Дана се откажа од милиони за нашето пријателство

Боксерската легенда Мајк Тајсон се огласи на социјалните мрежи и му се заблагодари на Дaјна Вајт што го „почитуваше“ нивното пријателство и одби да работи со Хулу.

Според последната објава на Тајсон, претседателот на УФЦ добил милиони од Хулу за да го промовира својот биографски филм, кој Хулу го направил без никаква официјална соработка со него.

„Хулу очајно се обидуваше да му плати милиони на брат ми Дана Вајт без да ми понуди долар. Сакаа Дана да го промовира нивниот филм за приказната за мојот живот.

Вајт ги одби затоа што го почитува нашето пријателство и се однесува достоинствено со луѓето.

Никогаш нема да заборавам што направи за мене. Нема да заборавам ниту што ми украде Хулу“, напиша Тајсон на социјалните мрежи.

Тајсон остро го критикуваше Хулу прераскажувањето на неговата животна приказна во изјава за Холивуд репортер, нарекувајќи го „погрешно присвојување на културата“ и обвинувајќи ја „корпоративната алчност“ на платформата за одлуката.

Тој исто така ја истакна иронијата на шоуто што се најавуваше за време на Месецот на црната историја. Мини серијата од осум епизоди на Хулу, насловена како Мајк, ќе биде премиерно прикажана на 25 август.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО