Ентони Петис си ги скршил рацете во борбата со Стиви Реј (ФОТО)

Ентони Петис изјави дека ги скршил рацете при поразот од Стиви Реј во ПФЛ Плејоф 1.

Петтис и Реј имаа реванш на главниот настан на ПФЛ 7 кој се одржа во саботата наутро во Њујорк. Ентони по втор пат загуби од Реј, но овој пат со одлука. Така, тој беше елиминиран од турнирот на ПФЛ и отиде во серија од 2 порази од Реј.

Сепак, ова не е најлошото, бидејќи сега ќе мора да ги залечи скршените раце. Петтис исто така не може да сфати како точно ги скршил рацете во таа борба. Поранешниот шампион на УФЦ очекуваше големи нешта во ПФЛ, но не успеа.

Петис победи само во 1 од неговите 5 борби за организацијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО