Маја Бобан поразена од Ивана Јандриќ на ЕП во самбо

Маја Бобан (72 кг) загуби од освојувачката на златниот медал на Европските игри во 2015 година, Ивана Јандриќ од Србија на Европското првенство во самбо во Лимасол, Кипар.

Да потсетиме дека вториот наш сениор, Бобан Данов, го освои седмото место.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО