Махачев не се согласува Волкановски преку ред да се бори за титулата

Ѕвездата на УФЦ во лесна категорија, Ислам Махачев не е задоволен од заложбите на Александар Волкановски.

Минатиот викенд Волкановски ја одбрани титулата во перолесна категорија и навести да се качи во лесна категорија. Александар сака да се обиде за уште една титула, но Махачев не се согласува со тоа. „Великиот“ влезе во серија од 21 последователна победа и очигледно стана досадно во перо категорија.

Успеа да добие 11 битка во категоријата и само Макс Холовеј успеа да му отежне. Александар двапати го победи, но битките беа рамноправни. УФЦ најверојатно ќе биде домаќин на трилогија меѓу двајцата. Ова може да се промени, ако Алекс сака уште 1 титула.

Во интервју за ЕСПН Волкановски ја навести напад на титулата во лесна категорија, а Махачев веднаш го одби тоа.

„Волкановски, имаш категорија полна со млади ајкули. Тие се повеќе од доволни за да те држат зафатен во вашата дивизија. Битката за титулата во лесна категорија е моја“, напиша Ислам на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО