Лама и Димитров се соочија – утре ќе има војна во рингот (ФОТО)

267

Најдобриот македонски сениор Јасин Лама успешно ги мина мерењето и соочувањето за деби мечот во професионалниот бокс.

Лама на утре ќе боксира против Самуил Димитров од Бугарија на настанот „Најт оф д чемпионс“ во Тетово, а во организација на БК Шкендија но лимит.

Противникот на Лама е млад боксер кој има профи искуство од 16 борби  2 победи, 13 порази и 1 нерешна.