Кутелаба: Не сум среќен што му ги скршив забите на Кларк

Јон Кутелаба им се врати на победите викендов во Лас Вегас. Тој се бореше со Девон Кларк во главната борба на гала вечерта во Институтот на УФЦ. Нивниот беше во полутешка категорија, а Кутелаба победи со одлука на судиите.

Јон многу лошо му ги скрши забите на противникот, но тоа не е нешто во што ужива. Ретко фановите на ММА гледаат ваква брутална повреда. За среќа, Кларк доби соодветна помош и ќе се опорави.

Кутелаба ја прекина серијата од два порази и речиси сигурно го задржа своето место во УФЦ. По битката, Јон за медиумите изјави дека е подготвен за нов настан и голема битка со следниот противник.

„Ги видов неговите заби и не бев среќен поради тоа. Не сум среќен. Се разбира, повредата настана по повредата на коленото. Моето колено и мојата рака. Тоа беше тежок удар, но Кларк е добар борец.

Јас сум силен и мојот удар е многу тежок, но и Кларк е силен борец. Подготвен сум за нов настан со друг противник. Ајде да го направиме тоа. Ја сакам мојата работа и тоа е мојот живот. Подготвен сум за ново шоу и голема битка“, изјави Јон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО