Кро Кап против борецот што го победи Емилијаненко

Мирко Филиповиќ (35-11-2) следната борба ќе ја одработи за Нова година на Ризин.

43-годишната хрватски тешкаш во рингот ќе влезе со 47-годишниот Цујоши Косака (29-19-2).

„ТК“ се врати речиси по десетгодишна пауза на боричиштето во декември 2015 година и со техничката нокаут го победи Џејмс Томпсон.

Учествуваше на минатогодишниот Гран при на кој победи Филиповиќ. Загуби во четвртфиналето од Баруто со одлука на судиите.

Веста ја објави челникот на Ризин Нобујуки Сакакибара.

Во текот на кариерата Јапонцот ги победуваше Ким Леополд, поранешниот шампион на УФЦ Морис Смит, Гилберт Ивел, Федор Емелијаненко, Рон Ватерман и Марија Сперри.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО