Конор Мек Грегор со напад на Ислам Махачев

Мек Грегор повеќепати го навредуваше шампионот на УФЦ во лесна категорија Махачев и тоа го направи повторно пред неговиот реванш со Александар Волканвски.

Махачев по вторпат ќе се соочи со Австралиецот со македонско потекло откако Чарлс Оливеира се откажа од реваншот со шампионот во лесна категорија на УФЦ 294 во Абу Даби овој викенд. Дагестанскиот борец долго време беше мета на Мек Грегор, кој постојано тврдеше дека родителите на Махачев се братучеди.

И тој го обнови нападот, преку социјалните мрежи и рече: „Овој човек е хуман. Еве што се случува кога братучедите имаат секс и заедно имаат дете. Тоа е резултатот“.

Мек Грегор како одговор на снимка на која Махачев го напаѓа шампионот во тешка категорија Џон Џонс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО