Џошуа: Ми недостасуваат само две имиња да ја завршам кариерата

Ентони Џошуа почна се почесто да зборува за крајот на боксерската кариера, иако пред само неколку дена наполни 34 години. Сепак, тој вперил поглед кон двајца негови конкуренти за да прифатат и дека со тоа направил сè што треба да направи. Тоа секако се Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер.

„Ако не се борам со Фјури или Дионтеј Вајлдер, барем еден од нив, тогаш – да, би се согласил дека мојата кариера е нецелосна“, изјави „Еј Џеј“ за Мен’с хелт.

Тој брка натпревари против две од најголемите ѕвезди во спортот уште пред да стане двократен шампион во тешка категорија. Од една или друга причина овие средби се уште не се одржани.

Се зборува дека од денеска се во преговори со „Бронзениот бомбардер“, но двајцата допрва треба да се договорат, па чекаме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО