Одлични вести од Абу Даби: Главните актери на УФЦ 294 го одработија мерењето без никакви проблеми (ВИДЕО)

Поминаа мерењето во пресрет на настанот УФЦ 294 што ќе се одржи утре во Абу Даби.

Во главната борба ќе гледаме реванш за титулата во лесна категорија. Шампионот Ислам Махачев ќе ги одмери силите со Александар Волкановски, кој е шампион во перо категорија.

https://twitter.com/MMAJunkie/status/1715238093786075550?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1715238093786075550%7Ctwgr%5E42ec37211483bbdf5b87e83e0ca7880df1bee8c1%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffightsite.hr%2Ffightsite%2Fufc%2Fvideo-odlicne-vijesti-iz-abu-dhabija-glavni-akteri-ufc-294-priredbe-odradili-su-vaganje-bez-ikakvih-problema-15386054

Ислам повторно оди на победа против Волкавонски откако го победи на почетокот на годината. На вагата Махачев имаше 70,30 килограми, а Волкановски 70,08 килограми. Матеуш Гамро, кој е резерва на борбата, се закова на 70,30 килограми.

Во коглавната борба Камару Усман ќе се бори со Хамзат Чимаев. Усман тежеше 83,68 килограми, а Чимаев закова 84,14 килограми. Значи, двете главни пресметки се официјални и сега останува само да ги видиме натпреварите во кафезот.

Викторија Дудакова потфрли на вагата. Еве ги резултатите:

Главна карта
Ислам Махачев (155/ 70,30 кг.) – Александар Волкановски (154,5/ 70,08 кг.)
Камару Усман (184,5/ 83,68 кг.) – Хамзат Чимаев (185,5/ 84,14 кг.)
Магомед Анкалаев (206/ 93,44 кг.) vs. Џони Вокер (205/92,98 кг.)
Икрам Алискеров (186/ 84,36 кг.) – Ворли Алвес (185,5/84,14 кг.)
Рече Нурмагомедов (136/ 61,68 кг.) – Муин Гафуров (135,5/61,46 кг.)

Прелиминарни
Тим Елиот (126) – Мухамед Мокаев (126)
Мохамед Јахја (156) – Тревор Пик (155,5)
Џавид Башарат (136) – Виктор Хенри (136)
Абу Азаитар – Седрик Думас (186)
Мајк Бриден – Аншул Џубли (155,5)
Натаниел Вуд (146) – Мухамед Наимов (145,5)
Џин Ју Фреј (116) – Викторија Дудакова (116,6)*
Бруно Силва (186) – Шара Магомедов

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО