Адесања прогнозира дека Волкановски ќе го победи Ислам Махачев во третата рунда

Израел Адесања има целосна доверба во Александар Волкановски на УФЦ 294 оваа сабота.

Махачев и Волкановски првпат се пресметаа во февруари во дворот на „Великиот“ во Сиднеј, Австралија на УФЦ 284. За жал на кралот во перо категорија Волкановски доживеа едногласен пораз. Секогаш поддржувајќи го својот пријател и соборец, поранешниот двократен шампион во средна категорија Адесања верува дека Волкановски веќе се бореше со Махачев и тоа во голема мера ќе му ги зголеми шансите за победа.

„Кога ја гледав оваа борба во живо, можеше да се види дека тој станува посамоуверен“, рече Адесања на својот Јутјуб канал. „Мислам дека тоа нема да трае долго. Искрено мислам дека третата рунда, можеби дури и во втората, но мислам дека во третата „Волк“ ќе го заврши“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО