Конор Мек Грегор: Никогаш не сум сретнал поцврст борец од Нејт Дијаз

Поранешниот шампион на УФЦ во две тежински категории, Ирецот Конор Мек Грегор откри кој му бил најтешкиот противник во кариерата.

Мек Грегор ја објави соодветната објава на социјалните мрежи. Според 34-годишниот Ирец, најтежок противник е познатиот американски ММА борец Нејт Дијаз.

Да потсетиме дека Мек Грегор и Дијаз се степаа двапати во минатото. Во март 2016 година на УФЦ 196, Нејт постигна рана победа, задавајќи му го на Конор првиот пораз во УФЦ кариерата. Оваа борба беше препознаена како најдобра борба на вечерта и за Ирецот тоа беше деби во полусредна категорија.

Во август истата година се одржа реванш во кој Мек Грегор победи со мнозинска одлука. Реванш меѓу нив се шпекулира со години, но никогаш не го видовме. Нејт повеќе не е дел од УФЦ, а Мек Грегор се уште се опоравува од скршеницата на ногата пред една година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО